تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز در دستور کار اقلیم کردستان عراق

شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ 0
تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز در دستور کار اقلیم کردستان عراق شرکت اماراتی «دانا گاز» از برنامه خود برای افزایش تولید گاز در اقلیم کردستان تا یک میلیارد فوت مکعب در روز خبر داد.

به گزارش تجارت بان، شرکت اماراتی «دانا گاز» تأکید کرد که به فعالیت خود در اقلیم کردستان ادامه می‌دهد و برنامه‌اش افزایش تولید گاز در اقلیم کردستان به یک میلیارد فوت مکعب در روز است.

به گزارش پایگاه اقتصادی «یس عراق»، «مجید جعفر»، مدیر اجرایی شرکت دانا گاز، گفت که شرکت‌های بین‌المللی میلیاردها دلار در اقلیم کردستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اگر درک روشنی از قانونی بودن قراردادهایشان نداشتند چنین سرمایه‌گذاری‌ای انجام نمی‌دادند.

او گفت که هدف این شرکت تأمین 24 ساعته برق در اقلیم کردستان و ارسال مازاد گاز به دیگر استان‌های عراق است.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید عراق بتواند مسئله اختلافات بغداد و اربیل درباره قانون نفت و گاز را به روشی رضایتبخش برای همگان حل کند.

جعفر افزود که شرکت دانه گاز در سال 2007 با اقلیم کردستان عراق قرارداد بست و در سال 2008 روزانه 80 میلیون فوت مکعب گاز تولید کرد و هم‌اکنون تولید گاز در اقلیم را به 500 میلیون متر مکعب رسانده است.

او گفت که در سال آینده شاهد افزایش 250 میلیون فوت مکعبی تولید گاز در اقلیم خواهیم بود و در گام بعدی تولید گاز به یک میلیارد فوت مکعب در سال خواهیم رساند.

این مقدار معادل 60 درصد گازی است که عراق از ایران وارد می‌کند و با آن می‌توان حدود 5 هزار مگاوات برق تولید کرد./میدل ایست نیوز

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه