پیش بینی قیمت سکه در بازار/ سکه تا کجا گران می شود؟

پنجشنبه ۱ دى ۱۴۰۱ 0
پیش بینی قیمت سکه در بازار/ سکه تا کجا گران می شود؟ در صورتی که ارزش ذاتی به بالای کانال 17 میلیون تومان برود، در بازار آزاد، قیمت این فلز گران بها در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت و ممکن است حتی مرز 20 میلیون تومانی را مورد آزمون قرار دهد.

به گزارش تجارت بان، اونس طلا به بالای سطح هزار و ۸۰۰ دلار بازگشته است و این موضوع تا حدی افزایشی های بازار سکه را امیدوار کرده است. به نظر می رسد در این شرایط هراس از افت قیمت یکباره دلار عاملی است که تا حدی زمینه ساز عقب نشینی معامله گران افزایشی بازار سکه شده است.

ارزش ذاتی سکه به نزدیک مرز ۱۷ میلیون رسیده است. روز گذشته، فلز گران بهای داخلی از لحاظ ارزش ذاتی در نزدیکی محدوده ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت. برخی تحلیل گران فنی باور دارند، در صورتی که ارزش ذاتی به بالای کانال ۱۷ میلیون تومان برود، در بازار آزاد، قیمت این فلز گران بها در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت و ممکن است حتی مرز ۲۰ میلیون تومانی را مورد آزمون قرار دهد.


با افزایش ارزش ذاتی، حباب سکه امامی در مسیر نزولی قرار گرفته است. از نگاه برخی تحلیل گران، کاهش حباب سکه می تواند زمینه ساز ورود تقاضای احتیاطی جدیدی به بازار شود. با این حال، برخی دیگر از تحلیل گران باور دارند، کاهش حباب نشان می دهد که سطح تقاضای هیجانی در بازار کاهش یافته است و به مرور باید در انتظار افت بیشتر قیمت سکه در بازار بود.

در این میان، اونس طلا به بالای سطح  هزار و ۸۰۰ دلار بازگشته است و این موضوع تا حدی افزایشی های بازار سکه را امیدوار کرده است. به نظر می رسد در این شرایط هراس از افت قیمت یکباره دلار عاملی است که تا حدی زمینه ساز عقب نشینی معامله گران افزایشی بازار سکه شده است. 

منبع: اکو ایران

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه