پیش بینی قیمت سکه برای هفته آینده چیست؟

سه شنبه ۱۳ دى ۱۴۰۱ 103 0
پیش بینی قیمت سکه برای هفته آینده چیست؟ رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه تقاضای سرمایه گذاری برای طلای آب شده و سکه به طرز عجیبی بالاست، گفت: زمانی که قیمت طلا و سکه دچار التهاب می‌شود، شاهد یکسری معاملات و تقاضا‌های کاذب برای سرمایه گذاری در بازار هستیم وگرنه دلیلی ندارد که قیمت سکه طی یک روز ۵۰۰ هزار تومان گران شود.


به گزارش تجارت بان، قیمت طلا در بازار روز دوشنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۱ در حالی شاهد ثبات بود که سکه به طرز عجیبی گران شد. در لحظه تنظیم این خبر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۸۵۲ هزار تومان رسید. سکه امامی با ۴۰۰ هزار تو رسید.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، به ۱۹ میلیون تومان رسید. نیم سکه نیز دوباره از ۱۲ میلیون تومان عبور کرد و به ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید و افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرد. ربع سکه نیز که به شدت دچار حباب قیمتی شده با افزایش قیمت ۱۰۰ هزار تومانی ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شد.

حمله سکه بازان به بازار سکه

هرچند قیمت طلا و سکه از قیمت دلار و انس جهانی سیگنال می‌گیرد، اما با وجود ثبات نسبی در قیمت دلار و انس جهانی، قیمت سکه دچار التهاب شد؛ به طوری که سکه تمام بهار آزادی گرانی ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرد. مشاهدات اقتصاد ۲۴ از بازار طلا و سکه نشان می‌دهد انتظارات تورمی و تقاضای سرمایه گذاری در التهاب قیمتی سکه و طلا بی تاثیر نبوده و سکه را وارد فاز جهش قیمتی کرده است.

اما سوال اصلی این است که قیمت طلا و سکه در روز‌های آینده و به خصوص در شب عید ۱۴۰۲ چه سمت و سویی را در پیش خواهد گرفت؟

عرضه سکه کاهش یافت؟


رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در این رابطه به اقتصاد ۲۴ گفت: تقاضای طلای آب شده و سکه در حالی افزایش عجیبی داشته که برای مصنوعات طلا تقاضای همیشگی و طبیعی وجود دارد.

ابراهیم محمدولی در مورد دلیل افزایش قیمت عجیب سکه در روزی که شاهد ثبات قیمت طلا و دلار هستیم، گفت: هم تقاضا بر رشد قیمت سکه موثر بوده است و هم عرضه. عرضه سکه کمتر از تقاضاست که موجب شده قیمت سکه روند افزایشی را طی کند.

چرا مردم به خرید سکه روی آورده اند؟

این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد دلیل افزایش تقاضا در بازار گفت: در شرایطی که بازار طلا و سکه دچار نوسانات قیمتی می‌شود، از نگاه ما یکسری خرید‌ها یا تقاضا‌های کاذب انجام می‌شود وگرنه دلیلی ندارد که سکه در یک روز شاهد افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی در طول دو ساعت باشد.

محمدولی با اشاره به اینکه یکسری معاملات کاذب در بازار طلا و سکه ایجاد شده است، ادامه داد: برخی سرمایه گذاران عجولانه عمل می‌کنند و به محض اینکه می‌بینند طلا و سکه کمی کاهش قیمت را تجربه کرده (همانند روز یکشنبه که شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم) به منظور کسب سود شروع به خرید سکه و طلای آب شده می‌کنند که همین خرید‌های عجولانه و معاملات کاذب موجب افزایش تقاضا و در نهایت افزایش قیمت می‌شود.

سکه بازان باز هم سود کردند

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با اقتصاد ۲۴ تصریح کرد: کسانی که پول یا سرمایه‌ای دارند، بازار‌ها را رصد می‌کنند تا جذاب‌ترین بازار را برای سرمایه گذاری برگزینند و شرایط حالِ حاضر بازار‌ها و نوسانات قیمت طلا و سکه موجب شده برخی از آب گل آلود ماهی بگیرند و سکه را مأمن خوبی برای سرمایه گذاری بیابند.
منبع: اقتصاد 24

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه