صادرات ۲۳۱ هزار تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق

شنبه ۱۷ دى ۱۴۰۱ 316 0
صادرات ۲۳۱ هزار تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق مهم ترین اقلام صادراتی شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

به گزارش تجارت بان، مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۲۳۱ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) سال جاری (اول فروردین تا پایان آذرماه) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

روح الله غلامی داشت: ارزش محصولات کشاورزی صادر شده به عراق در بازه زمانی یاد شده ۷۲ میلیون دلار بوده است.

وی به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده اشاره کرد و افزود: مهم ترین اقلام صادراتی شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: سال گذشته بیش از ۲۴۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۷۴ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

غلامی با اشاره به وضعیت صادرات از مرز مهران و اینکه بیش از ۲۳ درصد کل کالاهای صادرات کشور به عراق از مرز بین المللی مهران انجام می شود، اضافه کرد: در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۲۴۷ میلیون دلار از این مرز به عراق و سایر کشورها صادر شده است

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک ‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

روزانه به طور متوسط ۶۰۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد./ ایرنا

 
 
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه