پیش بینی قیمت سکه ۵ بهمن

قیمت سکه ریزش می کند؟

چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ 311 0
قیمت سکه ریزش می کند؟ فعالان بازار معتقدند دومینوی ریزشی که در بازار سکه به وجود آمده ناشی از سایه سنگین اسکناس آمریکایی بر این بازار بوده است.گفته می شود قیمت دلار هم در روزهای یاد شده کاهش قابل توجهی را ثبت کرده است.

به گزارش تجارت بان به نقل از اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی که در روزهای ابتدایی هفته رشد قابل توجهی را ثبت کرده بود در از نیمه هفته جاری وارد فاز نزولی شد.

تداوم روند کاهشی قیمت سکه


گفتنی است سکه امامی روز یکشنبه تا مرز تاریخی ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیشروی کرده بود اما روز دوشنبه دنده معکوس زد و به کانال ۲۴ میلیون تومان برگشت و بر روی پله اول کانال ۲۴ میلیون و پله نهم کانال ۲۳ میلیون تومان ایستاد.

روند کاهشی قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز سه شنبه هم ادامه پیدا کرد.

قیمت فلز گران بهای داخلی عصر دیروز  در محدوده 23 میلیون و 403هزار تومان به فروش رسید که در مقایسه با عصر  دوشنبه 900 هزار تومان ارزان شده بود. 

سایه سنگین دلار بر سر قیمت سکه/ دومینوی ریزش در بازار سکه

فعالان بازار معتقدند دومینوی ریزشی که در بازار سکه به وجود آمده ناشی از سایه سنگین اسکناس آمریکایی بر این بازار بوده است.گفته می شود قیمت دلار هم در روزهای یاد شده کاهش قابل توجهی را ثبت کرده است.

احتیاط معامله گران از سیاست ارزی فرزین

بررسی های به عمل آمده از هسته مرکزی بازار نشان می دهد با کم رنگ شدن موضوع تحریم سپاه از سوی شورای اتحادیه اروپا، نهاد مرکزی بازار ساز در حال پیاده کردن برنامه های خود برای بازگشت ثبات به بازار است و همین امر سطح احتیاط معامله گران را افزایش داده است.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر دلار

از نظر تحلیلگران در صورتی که قیمت دلار در روز جاری مانند دیروز نزولی شود این امر ممکن است موجب تضعیف شدن قدرت سکه بازان افزایشی شود.

برخی از سکه بازان می گفتند در صورتی فلز گران بهای داخلی مرز ۲۳ میلیون ۲۰۰ هزار تومان را هم از دست بدهد احتمال برگشت سکه به کانال ۲۲ میلیون تومان هم محتمل خواهد بود.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه