ثبت سفارش چای متوقف شد

سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ 337 0
ثبت سفارش چای متوقف شد مدیر عامل انجمن چای و دمنوش ایران گفت: از یک ماه گذشته تمدید ثبت سفارش و ثبت سفارش جدیدی برای واردات چای انجام نمی شود تا وضعیت اختصاص ارز نیمایی به آن مشخص شود.


به گزارش تجارت بان به نقل از عصر اقتصاد احمد رضا بخشی مدیرعامل انجمن چای و دمنوش ایران اظهار داشت: حدود یک ماه است که وزارت جهاد کشاورزی تمدید و ثبت  سفارش جدید برای واردات چای انجام نمی‌دهد.

وی افزود: با توجه اینکه وضعیت چای برای دریافت ارز نیمایی یا آزاد تعیین تکلیف نشده است بانک مرکزی ارزی اختصاص نمی‌دهد که این امر می‌تواند تعادل بازار چای در کشور را بر هم بزند.

مدیرعامل انجمن چای و دمنوش ایران ادمه داد: امید می رود با تدبیر مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولان دولتی از بر هم خوردن بازار چای در ماه‌های آینده با توجه به مصادف بودن با شب عید و ماه مبارک رمضان جلوگیری به عمل آید.

وی با بیان اینکه ارز مورد نیاز واردات این محصول در سال ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار است که رقم کمی در مقایسه با سایر مواد غذایی  به حساب می‌آید تصریح کرد:چای از پرمصرف ترین نوشیدنی های جامعه است و در صورتی که کمبودی در تامین آن ایجاد شود می تواند بعد روانی نامناسبی ایجاد کند.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه