کلنگ بزرگترین پروژه در اربیل به زمین زده می شود

شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ 878 0
کلنگ بزرگترین پروژه در اربیل به زمین زده می شود این پروژه که «هپی ستی» نام دارد با هزینه 5 میلیارد دینار، طی چند روز آینده وارد مرحله اجرا می شود.

به گزارش تجارت بان، کار اجرای تعدادی پروژه در شهر اربیل به زودی آغاز می شود. مدیر کل سرمایه گذاری اربیل نیز بر این باور است که اجرایی کردن این پروژه ها آثار زیادی در فراهم کردن فرصت های شغلی و رونق اقتصادی اقلیم کردستان خواهد داشت.


سامان عرب اظهار کرد: در چند روز آینده کلنگ بزرگترین پروژه چینی در اربیل به زمین زده خواهد شد.


به گفته این مقام مسئول، تعدادی پروژه در استان اربیل اجرایی می شوند که یکی از این پروژه ها هپی ستی (هه‌پی ستی)، نام دارد. در خاورمیانه سه پروژه شبیه آن ساخته شده اند که یکی از آنها نیز در شهر اربیل با همان وسعت و با هزینه 5 میلیارد دینار وارد مرحله اجرایی می شود.


مدیر کل سرمایه گذاری اربیل افزود: این پروژه در روستای «آشوکان» (ئاشۆکان)، در نزدیکی شهر اربیل واقع شده است و همین پروژه 8 هزار فرصت شغلی را فراهم می آورد. همچنین در سال 14 میلیون گردشگر از آن بازدید خواهند کرد.


سامان عرب درباره سایر پروژه ها توضیح داد: از دیگر پروژه های در دست احداث، کارگاه تولید آهن و میلگرد در شهرک صنعتی تیمار است که میزان تولید آن از همه واحدهای تولیدی عراق بیشتر است..KDP

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه