جزئیات توقف فعالیت های تجاری در مرز مهران

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ 0
جزئیات توقف فعالیت های تجاری در مرز مهران طبق اعلام مسئولان گمرک ایران، تبادلات تجاری در مرز مهران برای چند روز بسته خواهد بود.

به گزارش تجارت بان، برخی خبرها از بسته شدن مرز مهران به دلیل محدودی های کرونایی حکایت دارد در حالی که پرس وجوی این موضوع از گمرک ایران نشان می دهد که مرز مهران برای فعالیت تجاری همچنان باز است.

 

لطیفی سخنگوی گمرک ایران  گفت: که در رابطه با جریان تجارت در مرز مهران از ابتدای شیوع کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی، تبادل کالا صورت می گیرد و اکنون نیز این فرآیند ادامه دارد. 

 

وی افزود: اما در روز تاسوعا و عاشورا تبادل کالا متوقف خواهد شد و روز جمعه نیز به روال گذشته این تعطیلی برقرار است بنابراین در سه روز آخر هفته تبادل کالا صورت نخواهد گرفت و از ابتدای هفته آینده مجددا از سر گرفته می شود. 

 

سخنگوی گمرک ایران در رابطه با تردد مسافر از مرز مهران نیز گفت که از ابتدای شیوع کرونا تردد مسافر به صورت عادی در مرز مهران ممنوع بوده و همچنان نیز پابرجاست ولی افراد دارای ویزای خاص مانند نیروی کار، طلاب، تجار و یا دیپلمات ها امکان تردد از این مرز را داشته است و اکنون نیز برقرار است. 

 

وی یادآور شد: در مورد سایر مرزهای ایران و عراق هنوز ممنوعیت تبادل کالا در روزهای پیش رو اعلام نشده است./ایسنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه