درخت طلایی آلمان به هنرمند بوکانی رسید

یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ 0
درخت طلایی آلمان به هنرمند بوکانی رسید "سلیمان رحیمی" از هنرمندان فیلمساز شایسته این شهرستان موفق به کسب جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره بین المللی درخت طلایی آلمان شد.

به گزارش تجارت بان، منصور احمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان گفت: مستند "رویای خاک آلود" به کارگردانی "سلیمان رحیمی" و تهیه کنندگی "الناز ژاله چین" در این جشنواره معتبر موفق به کسب جایزه بهترین مستند کوتاه شد.

 

وی ادامه داد: داوران این جشنواره که از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ آبان ماه جاری ( چهارم تا ششم نوامبر) در فرانکفورت آلمان برگزار شد، تندیس بهترین مستند کوتاه و جایزه نقدی خود را به مستند رویای خاک آلود از جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

 

وی گفت: پخش این فیلم برعهده موسسه "فرست اسکرین فیلم" به مدیریت "سولماز اعتماد" بوده است.

 

 احمدی ادامه داد: مستند "رؤیای خاک‌آلود" با بهره گیری از تکنیک های زیبا در تصویربرداری، بیننده را وارد کار و زندگی سخت و طاقت فرسای کارگران کوره های آجرپزی بوکان می کند.

 

 

وی گفت: کارگران به صورت خانوادگی از اردیبهشت ماه هر سال تا مهرماه که هنگام بازگشایی مدارس است برای امرار معاش خود در گرمای تابستان قبل از روشن شدن هوا کار خود را در کوره های آجرپزی آغاز و تا تاریک شدن هوا ادامه می دهند.

 

احمدی افزود: شماری از شهروندان بوکانی به دلیل نبود مراکز تولیدی و فرصت های اشتغالزا هرساله برای امرار معاش به کارگاه های آجرپزی رفته و برای تامین مایحتاج خود در این کارگاه ها با مشکلات عدیده ای به کار می پردازند که فیلم این مستند ساز بوکانی به این مشکلات می پردازد.

 

در بوکان و در مسیر جاده بوکان به میاندواب بیش از ۱۵ کارگاه آجرپزی وجود دارد./ایرنا

 

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه