قرار گرفتن اقلیم کردستان در امتداد یک مسیر بازرگانی بین‌المللی

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ 796 0
قرار گرفتن اقلیم کردستان در امتداد یک مسیر بازرگانی بین‌المللی سخنگوی وزارت بازرگانی و صنعت دولت اقلیم کردستان، از قرار گرفتن اقلیم کردستان در یک مسیر جدید بازرگانی بین‌المللی خبر داد.

به گزارش تجارت بان، «فتحی محمد»، سخنگوی وزارت بازرگانی و صنعت اقلیم کردستان، اعلام کرد که یک مسیر جدید بازرگانی که از بندر فاو عراق، اقلیم کوردستان، ترکیه و اروپا می‌گذرد، ایجاد می شود.

 

وی افزود که در مورد ایجاد این مسیر، اقلیم کردستان، عراق و اروپا در حال گفتگو هستند.

 

محمد هزینه مرحله اول پروژه را یک ترلیون دلار اعلام کرد و گفت: که این مسیر در امتداد خود راه‌های آبی، جاده و راه‌آهن را شامل می‌شود و در اقلیم کوردستان بزرگراه آن احداث می شود.

 

سخنگوی وزارت بازرگانی و صنعت دولت اقلیم کردستان، تاکید کرد که اقلیم کردستان از شرکای اصلی این پروژه راهبردی است و کلیه وزارت‌‌خانه‌‌های آن با هماهنگی اتحادیه اروپا در گفتگو هستند تا پس از تشکیل دولت جدید عراق، مقدمات اجرای آن فراهم شود.

 

برخی کارشناسان  به امتیازات بسیار زیاد آن برای اقلیم کردستان، تاکید کرده و بر اهمیت راهبردی آن برای عراق اشاره می کنند، به نحوی که جایگاه سیاسی و اقتصادی این کشور را در سطح بین‌المللی به طرز چشمگیری ارتقاء می بخشد. همچنین جایگاه اقلیم کردستان را نیز تقویت کرده و موقعیت ژئوسیاسی و اقتصادی ویژه‌ای به آن خواهد بخشید.

 

برای مشاهده جزئیات بیشتر فیلم پایین را مشاهده کنید.

 

منبع: کردستان 24/

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه