آمادگی سلیمانیه عراق برای سرمایه‌گذاری ایرانیان

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ 138 0
آمادگی سلیمانیه عراق برای سرمایه‌گذاری ایرانیان استاندار سلیمانیه از اعلام آمادگی برای استقبال از سرمایه‌گذاری ایرانیان در عراق خبر داد.


به گزارش تجارت بان به نقل از تسنیم،،هه‌وال ابوبکر ظهر زوز گذشته برای مذاکره و همکاری جهت انجام طرح‌های اقتصادی با سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و اسماعیل زارعی‌کوشا استاندار کردستان وارد مرز باشماق این شهرستان شد، وی از همکاری برای هرگونه سرمایه‌گذاری ایرانیان در عراق خبر داد و اظهار داشت: با همراهی دو طرف می‌توان پروژه‌های بزرگ جدیدی انجام داد.

 

کمال حسینی، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های این سفر پرداخت و اظهار داشت: سفر هیئت عراقی در راستای تفاهمات قبلی استانداری با اقلیم کردستان عراق (سلیمانیه) است.

 

وی افزود: با توجه به اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران عراقی برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه، تلاش می‌کنیم برای ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک به تفاهم برسیم.

 

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کردستان از اختصاص سه‌هزار و 500 هکتار از اراضی مریوان برای ایجاد منطقه آزاد در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم در طرح جامع منطقه آزاد مریوان که در دست تدوین است، برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با عراق تفاهم‌نامه منعقد شود چراکه راهی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه هرچه بیشتر منطقه است.

 

حسینی خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری، آغازی برای اجرای طرح جامع در منطقه است که در راستای تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی در استان کردستان انجام خواهد شد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه