گشایش اولین نمایشگاه صنایع دستی در حلبچه + عکس

شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ 0
گشایش اولین نمایشگاه صنایع دستی در حلبچه + عکس اولین نمایشگاه صنایع دستی استان حلبچه، روز پنج‌شنبه در پارک عمومی حلبچه گشایش یافت.

به گزارش تجارت بان، در مراسم گشایش اولین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی- صنایع دستی استان حلبچه استاندار، معاونین استاندار، مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، فرماندار و رییس دانشگاه حلبچه، نمایندگان مجلس، رییس حزب سوسیال دمکرات کردستان، نمایندگان احزاب و جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان، روسای اتاق‌های بازرگانی حلبچه و سلیمانیه و جمعی از فعالان اقتصادی حضور داشتند.

 

 

در این نمایشگاه، بیش از ۸۰ هنرمند صنایع دستی ایران از پنج استان کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، همدان و ایلام در کنار هنرمندان استان حلبچه، محصولات و توانمندی خود را عرضه کرده اند.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در این مراسم که با پوشش گسترده رسانه های اقلیم کردستان عراق همراه بود، با اشاره به دو وجه فرهنگی - هنری و بازرگانی نمایشگاه صنایع دستی و جایگاه برتر جهانی ایران در حوزه صنایع دستی با رونق حدود ۴۰۰ رشته صنایع دستی در کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه روابط با اقلیم کردستان عراق در ابعاد مختلف مورد تاکید قرار داد.

 

 

شوشتری ابراز امیدواری کرد در دوره‌های بعدی این نمایشگاه، هنرمندان بیشتری از دیگر استان‌های ایران حضور یابند.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به ثبت جهانی پهنه فرهنگی «هورامان» نزد سازمان جهانی یونسکو، این موضوع را فرصت مهمی برای ایران، عراق و اقلیم کردستان در جهت توسعه روابط فرهنگی، هنری و به ویژه، گردشگری دانست.

 

 

این نمایشگاه به مدت سه روز تا شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در محل پارک عمومی حلبچه، دایر خواهد بود.

 

سرکنسول جمهوری ایلامی ایران پس از مراسم گشایش نمایشگاه به اتفاق وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، استاندار حلبچه، رییس حزب سوسیال دموکرات، معاون استاندار و فرماندار حلبچه، از تعدادی از غرفه‌های صنایع دستی ایران بازدید و در مصاحبه با تعدادی از رسانه‌های اقلیم کردستان بر اهمیت برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی مشترک تاکید کرد.

 

 

 

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه