نقاشی‌های سه‌بعدی در معابر شهری عراق/عکس

چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ 447 0
نقاشی‌های سه‌بعدی در معابر شهری عراق/عکس هنرمند جوان عراقی، با نقاشی‌های سه بعدی در اماکن عمومی، علاوه بر بخشیدن زیبایی بصری به شهر، پیام‌های اخلاقی و آموزشی را به بینندگان انتقال می‌دهد.

به گزارش تجارت بان به نقل از الجزیره، یاسین عبدالرحمن، هنرمند جوان عراقی، با ترسیم نقاشی‌هایی سه بعدی بر روی دیوارها و معابر  عمومی، روشی متفاوت از  همکارانش را ارائه داده و اولین هنرمندی است که در  شهر خود یعنی رانیه در استان سلیمانیه و منطقه کردستان عراق، آثارش را به این صورت روی دیوارها بر جای گذاشته است.

 

سبک او متفاوت از هنرمندان هم سن و سالش در این شهر است. او نقاشی‌هایش را سه بعدی و با جزئیات می‌کشد. به طوری که گاهی برای تشخیص اینکه آنچه دیده می‌شود فقط یک طراحی دیواری است، باید آن را از نزدیک لمس کرد.

 

جوان ۲۷ ساله عراقی که لیسانس علوم اسلامی از دانشگاه سلیمانیه را اخذ کرده، در طراحی‌هایش که در جاده‌های اصلی شهر ترسیم شده و در مقابل دید عموم قرار گرفته است، طبیعت انسان را اصل قرار داده و به آرامش، آگاهی،  سلامتی و نشاط توجه داشته است.

 

عبدالرحمن در نقاشی‌هایش فقط به جنبه طراحی فکر نکرده بلکه سعی داشته در هر اثر، پیامی انسانی را منتقل کند.

 

عبدالرحمن در سال ۲۰۱۳ نخستین گام‌هایش به سمت هنر را برداشت و در یک گروه متشکل از جوانان آماتور عضو شد؛ هرچند که نداشتن پشتوانه مالی به زودی این گروه هنری را منحل کرد اما، عبدالرحمن از پای ننشست و با خلاقیت و ابداع کارش را ادامه داد.

 

هنرمند عراقی برای ترسیم تابلوهایش ابتدا مکانی را انتخاب می‌کند سپس ایده ای را بر حسب شرایط آن مکان طراحی و بعد اجرایش می‌کند. او همواره سعی می‌کند پیام‌هایی اخلاقی و آموزشی را با آثارش منتقل کند، از جمله هشدار درباره پدیده‌های منفی مثل مواد مخدر،  استفاده از سلاح،  ورزش نکردن، مطالعه نکردن و ... ./ایسنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه