صادرات بیش از ۴۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ 290 0
صادرات بیش از ۴۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ هزار و ۶۱ تن کالای استاندارد از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

به گزارش تجارت بان، یکی از عوامل بسیار مهم در صادرات رعایت استاندارد و شاخص‌های آن است و این موضوع می‌تواند فرصت را برای توجه به کیفیت تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.

 

مدیرکل استاندارد ایلام افزود: توجه به استاندارد یکی از ابزارهای افزایش توان ظرفیت صادرات در مرز مهران بوده که باید تجار و بازرگانان و همچنین اداره کل استاندارد به این مهم عنایت داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال، تعداد ۳۵۲ فقره پرونده صادراتی که محصولات آنها با توجه به اینکه مشمول استاندارد اجباری برای صادرات بوده‌اند بر اساس پروانه استاندارد آنها مجوز صادرات صادر شده است، خاطر نشان کرد: همچنین طی این مدت تعداد ۵۵۱ فقره آزمون تعیین ماهیت در آزمایشگاه اداره استاندارد شهرستان مرزی مهران انجام شده که بیشترین آن مربوط به مصالح ساختمانی است.

 

همتی گفت: بر اساس ماده هفت قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، کنترل کیفیت کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری به منظور فراهم کردن امکان رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازار بین المللی و حمایت از تولید کنندگان داخلی و رونق گرفتن تولیدات داخلی است.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه