گردشگران عراقی در سفرهای خود چقدر هزینه می کنند؟

سه شنبه ۲۱ تير ۱۴۰۱ 611 0
گردشگران عراقی در سفرهای خود چقدر هزینه می کنند؟ بنیاد عراق آینده، آمار گردشگران را طی 10 روز و میزان هزینه های آنها را طی مسافرت اعلام کرد. این آمار بدون احتساب زائران و گردشگرانی است که برای معالجه و امور درمانی به کشورهای دیگر مراجعه می کنند.

به گزارش تجارت بان، در مدت ١٠ روز بدون احتساب زائران، بیش از ١٠٠ هزار عراقی به خارج سفر و بیش از ١٠٠ میلیون دلار هزینه کرده‌اند.


بنیاد عراق آینده که در بخش تحقیقات در امور اقتصادی فعال است، روز سه‌شنبه ٢١ تیرماه در گزارشی اعلام کرد که طی ۱۰ روز صد هزار عراقی به خارج سفر کرده‌اند.

 

منار العبیدی، رئیس بنیاد عراق آینده در این گزارش می‌گوید در مدت ۱۰ روز گذشته به‌استثنای زائران بیش از صد هزار عراقی بە خارج از کشور سفر کرده‌اند و بالغ‌بر ١٠٠ میلیون دلار برای این سفرها هزینه شده‌است.

 

در این گزارش براساس تکمیل پرسش‌نامه‌هایی که بین مسافران توزیع شده، برای هر گردشگری کە بە خارج سفر کرده است مبلغ هزار دلار برای ایاب و ذهاب، مسکن و غذا حساب شده است.

 

صرف‌نظر از زیارت اماکن مذهبی و پیگیری بیماری و مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی و پزشکان خارجی، اکثر عراقی‌ها برای سیر و سیاحت به دیگر کشورها می‌روند./کردستان 24 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه