برنامه ریزی اقلیم کردستان برای حضور 8 میلیون گردشگر

شنبه ۲۵ تير ۱۴۰۱ 369 0
برنامه ریزی اقلیم کردستان برای حضور 8 میلیون گردشگر رئیس سازمان گردشگری اقلیم کردستان عراق، از برنامه ریزی این سازمان برای رسیدن آمار گردشگران به 20 میلیون نفر تا 8 سال آینده خبر داد.


به گزارش تجارت بان، «امل جلال» رئیس سازمان گردشگری کردستان عراق در یک گفت و گوی مطبوعاتی به بررسی وضعیت گردشگری و اماکن توریستی کردستان عراق پرداخت.


وی اظهار کرد: در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های سفر، شاهد کمترین میزان حضور گردشگران در کردستان عراق بودیم؛ اما در سال 2021، آمار گردشگران در اقلیم کردستان به 4 میلیون نفر رسید و این آمار در مقایسه با سال 2019، یعنی یک سال پیش از کرونا، افزایش داشته است.


جلال درباره آمار گردشگران در سال جاری میلادی توضیح داد: ما تخمین می زنیم تا پایان سال 2022، آمار گردشگران کردستان عراق به بیش از 6 میلیون نفر برسد و در صورت وقوع این موضوع، شاهد افزایش 2 میلیون نفری گردشگران خواهیم بود.


وی گفت: در صورت ادامه این روند برآورد ما برای حضور گردشگران در عراق برای سال 2023 و با افزایش 2 میلیون نفر دیگر، حضور 8 میلیون گردشگر خواهد بود.


جلال در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برنامه ریزی ما برای 8 سال دیگر، یعنی سال 2030، حضور 20 میلیون گردشگر در کردستان عراق ظرف یک سال است.


به گفته وی در کردستان عراق، علاوه بر وجود جاذبه تاریخی و فرهنگی، آرامگاه چندین پیامبر وجود دارد که در حال حاضر آرامگاه حضرت نوح (ع) در کردستان عراق بازسازی شده است.

 

یک مکان گردشگری در منطقه سوران اقلیم کردستان
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه