تردد بیش از ۲۳ هزار دستگاه کامیون از پایانه مرزی تمرچین

دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ 174 0
تردد بیش از ۲۳ هزار دستگاه کامیون از پایانه مرزی تمرچین مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر گفت: از ابتدای امسال، ۲۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون از طریق این پایانه مرزی تردد کرده‌اند که حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه، صادراتی و ترانزیتی بوده است.

به گزارش تجارت بان به نقل از ایرنا، ایرج آزادی اظهار کرد: همچنین در این مدت ۲۰۵ هزار مسافر از طریق پایانه مرزی تمرچین تردد کرده اند که این مقدار، سه برابر مقدار مسافرینی است که در مدت مشابه سال گذشته از این پایانه تردد داشته اند که البته بخش مهمی از این افزایش به علت برداشته شدن محدودیت های کرونایی بوده است.

 

وی اضافه کرد: پایانه مرزی تمرچین تنها پایانه مرزی رسمی استان با کردستان عراق است که با توجه به گسترش روز افزون روابط سیاسی و اقتصادی متقابل ۲ کشور ایران و عراق شاهد رشد مراودات مرزی و تجارت ۲ منطقه هستیم.

 

مدیر پایانه مرزی تمرچین اظهار کرد: این میزان تردد بعد از بهبود شرایط و برداشتن محدودیت‌های کرونایی افزایش چشمگیر و رشد بی نظیری را نشان می‌دهد.

 

 آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان در ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، «صنم بلاغی» پلدشت در مرز نخجوان و «تمرچین» پیرانشهر در مرز عراق است.

 

در کل کشور ۲۲ پایانه‌ مرزی وجود دارد که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه