مرز چذابه به روی صادرکنندگان و تجار بازگشایی شد

چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ 473 0
مرز چذابه به روی صادرکنندگان و تجار بازگشایی شد به گفته نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، مرز چذابه به منظور صادرات کالا به عراق به روی صادرکنندگان و تجار بازگشایی شد.

به گزارش تجارت بان، نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق به ایسنا گفت: صادرات کالای غیر نفتی به عراق از مرز چذابه از سر گرفته شده و این مرز به روی تجار و صادرکنندگان باز است.  

 

شهلا عموری در این باره اظهار کرد: از تاریخ ۱۴ شهریورماه امسال کشور عراق اعلام کرد به دلیل ظرفیت محدود گمرکات این کشور در پذیرش همزمان کامیون‌های تجاری و زائران اربعین حسینی، امکان واردات کالا را ندارد و مرزهای تجاری شلمچه و چذابه بر روی تجار بسته شد.

 

 وی افزود: اکنون پس از گذشت ۲ هفته از توقف روند صادرات، با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی اتاق بازرگانی اهواز و دیگر مسئولان استانی و همچنین رایزنی‌های انجام شده با طرف عراقی، صادرات از مرز چذابه از سرگرفته شده است.

 

 نائب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: صادرات کالای غیر نفتی به عراق از مرز چذابه در حال حاضر در حال انجام و این مرز به روی تجار و صادرکنندگان باز است.  

 

عموری در پایان گفت: گمرک در مرز چذابه آماده است و هیچ مشکلی برای صادرات کالا به کشور عراق از طریق مرز چذابه وجود ندارد. دیگر زیرساخت‌های لازم برای صادرات نیز در این مرز آماده هستند و جای نگرانی نیست.

 

از تاریخ ۱۴شهریورماه براساس اعلام کشور عراق به دلیل ظرفیت محدود گمرکات این کشور در پذیرش همزمان کامیون‌های تجاری و زائران اربعین حسینی، واردات کالا از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران تا ۲۶ شهریور ممنوع اعلام شده بود.

 انتهای خبر/

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه