پیش بینی ارزش دینار عراق در برابر دلار تا پایان هفته

یکشنبه ۴ دى ۱۴۰۱ 552 0
پیش بینی ارزش دینار عراق در برابر دلار تا پایان هفته دینار عراق همچنان در حال از دست دادن ارزش خود در برابر دلار آمریکا است و امروز دلار در بازارهای ارز کردستان عراق رکورد جدیدی از خود به جا گذاشت.


به گزارش تجارت بان، امروز دوباره قیمت دلار در برابر دینار عراق با افزایش روبرو شد و هر 100 دلار آمریکا با 154 هزار و 250 دینار مورد معامله قرار گرفت. 

پایگاه اطلاع رسانی «خلک» پیش بینی کرد که افزایش قیمت دلار دست کم تا پایان سال میلادی جاری همچنان ادامه یابد.

همچنین در گزارش دیگری که خبرگزاری «وشه» منتشر کرده آمده است: به دلیل تعطیلات پایان سال میلادی و اعلام برنامه بانک مرکزی عراق در خصوص عرضه دلار به بازار، پیش بینی می شود که قیمت دلار تا روز پنجشنبه به 160 هزار دینار عراقی برسد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی عراق برای چهار روز آینده، 348 میلیون دلار به بازار عرضه می شود که از این میزان 220 میلیون دلار برای داخل کشور و 128 میلیون دلار هم برای حوالجات خارجی است. این مقدار عرضه دلار کمترین میزان در مقایسه با هفته های گذشته است.

به گفته مدیر یکی از صرافی های اقلیم کردستان، میزان عرضه دلار توسط بانک مرکزی عراق، 75 درصد کمتر از هفته های پیش است. البته احتمال کاهش قیمت دلار در سال آینده میلادی وجود دارد. قرار است بانک مرکزی روزانه 235 میلیون دلار نقدی به بازار عرضه کند و همچنین 180 میلیون دلار هم به حوالجات تخصیص یابد که این موجب کاهش قیمت دلار در بازارهای ارز عراق خواهد شد.

بشتر بخوانید:

افزایش ارزش دینار در برابر دلار آمریکا + نمودار
 

امتیاز مطلب: 75%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه