پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک هزینه حمل هوایی

سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ 342 0
پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک هزینه حمل هوایی سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: حداکثر ۵۰ درصد هزینه‌های حمل هوایی کالاهای اولویت دار صادراتی بنگاه‌های صادراتی تا سقف پنج میلیارد ریال پرداخت می شود.

به گزارش تجارت بان به نقل از سامان توسعه تجارت، در چارچوب دستورالعمل پرداخت مشوق‌های صادرات غیرنفتی در سال ۱۴۰۱ ابلاغی وزارت صمت به تاریخ۷ شهریور به منظور حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات و افزایش حجم و تنوع محصولات و خدمات در بازارهای هدف صادراتی، کمک هزینه حمل هوایی کالاهای اولویت دار صادراتی به بنگاه‌های صادراتی پرداخت می شود.

در این گزارش آمده جامعه هدف این کمک هزینه عبارتند از:

۱-کلیه صادرکنندگان ایرانی غیردولتی که نسبت به صادرات گروه‌های کالایی زیر با اولویت ۱۵ کشور همسایه، هند، چین، سوریه، لبنان و کشورهای حوزه اوراسیا اقدام نمایند مشمول حمایت‌های این شیوه نامه خواهند بود.

۲-صنایع دستی، فرش دستباف، محصولات دانش بنیان، دارو، گیاهان دارویی، محصولات فساد پذیر (نظیر آبزیان، محصولات لبنی، محصولات کشاورزی و ...)، زعفران، خشکبار و سایرکالاهای ایرانی با ارزش افزوده بالا و نمونه‌های تجاری و نمایشگاهی کالاهای غیرنفتی

تبصره ۱ - صادرکنندگان نمونه، ممتاز و دارای مدال افتخار ملی در اولویت پرداخت می‌باشند.

تبصره ۲ - در صورت تغییر شرایط داخلی و خارجی و اولویت‌های کالایی و کشوری، سازمان توسعه تجارت ایران نسبت به اصلاح فهرست کالاها و کشورهای دارای اولویت و نحوه تخصیص کمک هزینه حمل هوایی اقدام خواهد نمود.

تبصره ۳- به منظور حمایت از شرکت‌های بزرگ مقیاس و تقویت زنجیره تامین صادراتی و توسعه صادرات به کشور چین، در صورتیکه شرکت‌های دارای پایانه صادراتی اقدام به صادرات نمونه کالا، کالای تبلیغاتی ویا کالاهایی که برای نخستین بار به چین صادر می‌شود (با توجه به بعد مسافت با چین) مشمول دریافت کمک هزینه حمل موضوع این شیوه نامه خواهند شد.

بر اساس این گزارش شرایط برخورداری از مشوق صادراتی پرداخت قطعی موضوع این مشوق منوط به رفع تعهدات ارزی به میزان حداقل ۶۰ درصد در زمان پرداخت مشوق است. مهلت پذیرش پرونده‌های متقاضیان تا تاریخ ۱۵ اسفند امسال است. متقاضیان پس ازثبت درخواست دریافت مشوق مذکور بصورت مکتوب، نسبت به تحویل اسناد و مدارک مربوطه به دفتر آماد و پشتیبانی تجاری سازمان توسعه تجارت ایران اقدام نمایند.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه