از افزایش مداوم نرخ دلار در عراق تا دستور فوری نخست وزیر به بانک مرکزی عراق

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ 834 0
از افزایش مداوم نرخ دلار در عراق تا دستور فوری نخست وزیر به بانک مرکزی عراق امروز جمعه با وجود تعطیلی بازارهای رسمی معاملات ارزی، اما در بازارهای غیر رسمی اقلیم کردستان، دلار با قیمت بالایی خرید و فروش شد.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، امروز جمعه (28 آذر 99) در بازارهای غیر رسمی اقلیم کردستان هر 100 دلار آمریکا با 138 هزار دلار معامله شد.


جبار گوران سخنگوی بازار دلار سلیمانیه در این باره توضیح داد: هر چند امروز به دلیل جمعه بودن بازارهای رسمی تبادلات ارزی تعطیل بود اما معاملات در بازارهای غیر رسمی انجام شد که این مسئله بسیار تاثیرگذار است.


وی ادامه داد: به طور قطع و اطمینان قیمت دلار در برابر دینار کاهش نمی یابد و این افزایش قیمت دلار، به دلیل تصمیم بانک مرکزی عراق برای افزایش نرخ آن است که می خواهد هر 100 دلار به 145 هزار دینار برسد.


وی پیش بینی کرد که قیمت دلار به 150 هزار دینار برسد.


بر اساس گزارش رسانه های اقلیم کردستان در حال حاضر معامله گران دلار تنها اقدام به خرید این ارز کرده و از فروش آن خودداری می کنند و در صورتی که تصمیم به فروش داشته باشند هر 100 دلار با قیمت 140 هزار دینار معامله می شود.


بر اساس اظهارات برخی نمایندگان کمیسیون دارایی پارلمان عراق، قرار است تا روز یکشنبه هفته جاری، بانک مرکزی عراق هر 100 دلار را به قیمت 145 هزار دینار به فروش برساند./ویستگه نیوز 

 

دستور نخست وزیر عراق به بانک مرکزی برای حفظ ارزش دینار

 


رسانه های عراق گزارش داده اند که مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق در دستوری فروی از بانک مرکزی خواسته است تا راهکارهای سزیع برای حفظ ارزش دینار اتخاذ کنند.


هنوز از جزئیات این خبر و برنامه های بانک مرکزی عراق خبری منتشر نشده است./اتاق بازرگانی عراق

 

بیشتر بخوانید:

قیمت دلار در برابر دینار چند خواهد شد؟

ادامه نوسانات قیمت دلار در کردستان عراق / رکورد بی سابقه ارزش دلار در برابر دینار

چرا دلار در برابر دینار عراق افزایش زیادی پیدا کرد؟

 

  کانال تلگرام تجارت بان

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه