استفاده از نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان سال۹۷

پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ 0
استفاده از نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان سال۹۷ با ابلاغ این مصوبات توسط کمیته اقدام ارزی، دستگاه‌های متولی موظف به اجرای مصوبات مذکور هستند.

به گزارش تجارت بان به نقل از سازمان توسعه تجارت، حمید زادبوم اظهار داشت: کمیته ماده ۲ مصوبات چهاردهمین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی در هفتمین جلسه خود نسبت به تصویب و ابلاغ پیشنهادات کمیته اقدام ارزی اقدام کرد که بر این اساس، صادرکنندگان قادر خواهند بود تعهدات ارزی خود را ایفا کنند.

رئیس کمیته اقدام ارزی، ضمن تشریح مصوبات کمیته ماده ۲، مهمترین مصوبه کمیته مذکور را استفاده از نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان سال۹۷ دانست.

وی افزود: بر اساس این مصوبه، صادرکنندگان سال ۹۷ که نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادرات خود در بازه زمانی ۳۰د‌ی‌ماه ۱۳۹۸تا ۳۰آبان‌ماه ۱۳۹۹اقدام کرده‌اند، به نسبت تعهدات ارزی ایفا شده تا پایان بازه زمانی یاد شده، مشمول نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.

زادبوم در پایان اعلام کرد: با ابلاغ مصوبات فوق‌الذکر توسط کمیته اقدام ارزی، دستگاه‌های متولی موظف به اجرای مصوبات مذکور خواهند بود.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه