کامیون های حامل تره‌بار در مرز خسروی متوقف شدند

سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ 0
کامیون های حامل  تره‌بار  در مرز خسروی متوقف شدند عراق موضوع تمایل به واردات تره‌بار را ابلاغ کرده اما هنوز دستور به مرز منظریه که همان مرز خسروی است نرسیده است.

به گزارش تجارت بان به نقل از خبرگزاری تسنیم،در روزهای گذشته ویدیویی مبنی بر معطل شدن کامیون‌های حامل میوه و تره‌بار در مرز خسروی و فاسد شدن بار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

 

با وجود اینکه معطلی کامیون‌ها در مرزهای استان کرمانشاه موضوع جدیدی نیست اما تاکنون پیش‌بینی و برنامه‌ریزی لازم برای جلوگیری از این مسئله طراحی نشده است.

 

مسئولان این مشکلات را ناشی از عدم هماهنگی تجار و صادرکنندگان می‌دانند در صورتی که با اطلاع‌رسانی به موقع و کافی می‌توان از بروز اینچنین مشکلات جلوگیری کرد.

 

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: امروز تعدادی کامیون‌ تره‌بار بدون هماهنگی با گمرک به خسروی مراجعه کرده‌اند.


وی عنوان کرد: فصلی از سال تره‌بار از مرز خسروی و فصلی دیگر از طریق مرز پرویزخان صادر می‌شود و اکنون نیز زمان صادرات از مرز خسروی است اما باید طرف عراقی برای واردات اعلام آمادگی کند.

 

تاتار گفت: هنوز طرف عراقی اعلام آمادگی نکرده و تجار بدون هماهنگی و بنابر اینکه سال های گذشته در این تاریخ صادرات انجام می‌شده، بار خود را به مرز اعزام کرده‌اند.

 

وی افزود: عراق موضوع تمایل به واردات را ابلاغ کرده اما هنوز دستور به مرز منظریه که همان مرز خسروی است نرسیده است.

 

فرماندار با بیان اینکه بین 60 تا 70 کامیون اکنون در مرز خسروی ایستاده‌اند عنوان کرد: به آن‌ها اعلام شده که زمان مشخصی برای بازگشایی مرز وجود ندارد و در دمای 50 درجه به طور قطع این تره‌بار فاسد می‌شوند و بهتر است در داخل کشور عرضه شود اما کسی توجه نمی‌کند.

 

وی گفت: با مسئول گمرک و پایانه خسروی صحبت شده که هر چه سریعتر با طرف عراقی وارد مذاکره شوند و مجوز را دریافت کنند که این بارها فاسد نشود اما تاکنون به ما ابلاغ نشده است.

 

فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه سال گذشته نیز این مشکلات در مرز پرویزخان ایجاد می‌شد عنوان کرد: از تجار و صادرکنندگان میوه به عراق درخواست می‌شود از صدور مجوز برای بازگشایی مرز و صادرات مطمئن شوند و بدون هماهنگی بار خود را اعزام نکنند.
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه