صادرات کالا از گمرکات کردستان؛ بیش از یک میلیون تن

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ 0
صادرات کالا از گمرکات کردستان؛ بیش از یک میلیون تن  به گفته ناظر گمرکات کردستان، عمده محصولات صادراتی از مرزهای استان به ترتیب شامل میوه و تره‌بار، مصالح ساختمانی، سنگ آهن، محصولات لبنی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی است.

 

به گزارش تجارت بان، خلیل حیدری مجموع صادرات خروجی طی نیمه نخست امسال  از گمرکات کردستان را یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۴۵۳ تن اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش دلاری این میزان کالای صادر شده بیش از ۴۹۸ میلیون و ۷۹۹ هزار دلار بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه در این مدت  ۱۹۸ هزار و ۲۸۴ تن کالا در نیمه نخست امسال از گمرک سیرانبند بانه، ۲۴ هزار و ۱۸۱ تن کالا از گمرک سنندج و ۳۰۳ هزار و ۷۷۳ تن کالا از باشماق صادر شده است، اضافه کرد: از مجموع کل صادرات انجام شده ۵۲۶ هزار و ۲۳۸ تن کالا به ارزش بیش از ۲۱۷ میلیون و ۸۸۲ هزار دلار مربوط به صادرات از گمرکات استان بوده است.

 

ناظر گمرکات کردستان اضافه کرد: سهم صادرات سایر گمرکات که از گمرکات استان طی نیمه نخست سال جاری انجام شده ۶۶۳ هزار و ۲۱۵ تن کالا به ارزش ۲۸۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۸۵۰ دلار است.

 

وی یادآور شد: عمده محصولات صادراتی از مرزهای استان به ترتیب شامل میوه و تره‌بار، مصالح ساختمانی، سنگ آهن، محصولات لبنی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی است.

 

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، مرز باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند؛ مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

 

گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است./ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه