تصمیم سوئد برای سرمایه گذاری در اقلیم کردستان

چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ 0
تصمیم سوئد برای سرمایه گذاری در اقلیم کردستان رئیس سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان از فراهم کردن زمینه کامل برای سرمایه گذاران خارجی خبر داد.

به گزارش تجارت بان، در نشست مشترک میان سفیر سوئد با رئیس سازمان سرمایه گذاری کردستان عراق، درباره سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری میان اقلیم کردستان و سوئد، بحث و بررسی شد.


«محمد شکری» رئیس سازمان سرمایه گذاری با بیان این که اقلیم کردستان به سرمایه گذاری خارجی نیازمند است، گفت: به همین منظور دولت اقلیم کردستان تسهیلات و زمینه های لازم را برای حضور سرمایه گذاران خارجی و سوئدی مهیا کرده است.


در این دیدار «جوناس لوفین»، سفیر سوئد در عراق اظهار کرد: سوئد با عراق و کردستان عراق روابط خوبی دارد و به دلیل ثبات موجود در کردستان عراق، در صدد هستیم تا روابط خود را در حوزه های تجاری و سرمایه گذاری توسعه دهیم.


این دیپلمات سوئدی از رئیس سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان درخواست کرد تا فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف را در اختیار آنها قرار دهد؛ حوزه هایی مانند؛ صنایع، نقل و انتقال، بهداشت، آموزش، تکنولوژی و کشاورزی.


به همین منظور قرار شد یک هیئت سرمایه گذار سوئدی به زودی وارد کردستان عراق شود و در برابر هم یک هیئت از اقلیم کردستان به استکهلم، پایتخت سوئد سفر کند./K24
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه