مراحل پایانی راه‌اندازی بازارچه مرزی سازان بخش باینگان

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ 0
مراحل پایانی راه‌اندازی بازارچه مرزی سازان بخش باینگان بنا به اظهار سرپرست فرمانداری پاوه،ایجاد این مرز تقریبا از سوی مسوولان اقلیم در مرحله پایانی قرار دارد.

به گزارش تجارت بان،«جلیل بالایی» در مراسم معارفه شهردار باینگان افزود: پیمانکار بازارچه سازان هم مشخص شده تنها موضوع باقیمانده برای احداث زیرساخت‌های آن که جنبه تشریفاتی هم دارد موضوع دستور شروع به کار توسط نخست وزیر عراق است.

 

سازان منطقه ای مرزی در بخش باینگان از توابع شهرستان پاوه است که براساس توافق مسئولان استان های حلبچه و کرمانشاه قرار است بازارچه ای به منظور داد و ستد و تجارت در این منطقه راه اندازی شود.

 

وی در ادامه خطاب به شهردار و اعضای شورای شهر باینگان اظهار داشت: این شهر دارای ظرفیت‌های خوبی است که لازم است این ظرفیت ها را شناسایی کنید و برای توسعه و رفاه شهر و مردم آنها را بالفعل نمایید.

 

سرپرست فرمانداری پاوه از اعضای شورای اسلامی شهر به جهت هم افزایی و همکاری بسیار مناسبی که با هم داشتند و سرعت عمل در انتخاب سرپرست شهرداری و انتخاب شهردار جوان و متخصص که ارزیابی های اولیه نشان از رضایت مردم این شهر از او و پذیرش محلی وی که از آیتم‌های مهم است دارد، تقدیر کرد و این انتخاب را به مردم باینگان تبریک گفت.

 

بالایی همچنین به جاده گردنه «ره مه رو» هم اشاره کرد و گفت: در بازدید اخیر که از این جاده داشتیم تلاش خواهیم کرد در سال جاری کار آسفالت آن انجام شود.

 

وی حضور «فرزاد محمدی» را در پست معاونت عمرانی فرمانداری پاوه که از نیروهای جوان و با انرژی هستند برای منطقه مفید توصیف کرد.

 

سرپرست فرمانداری پاوه در ادامه به بحث کوچ روی عشایر منطقه هم پرداخت و با ارایه آمارهایی از وضعیت سال‌گذشته، گفت: تلاش کرده ایم امسال برابر ارزیابی‌های کارشناسان عشایر واقعی را از قاچاقچیان دام تشخیص داده و از تکرار وقایع سال گذشته جلوگیری نماییم.

 

وی همچنین با اشاره به جلسه  اخیر شورای تامین تاکید کرد که به طور قطع با متخلفان و قاچاقچیان دام برخورد مناسب صورت می‌گیرد و عشایر واقعی را حمایت خواهیم کرد.

 

شهرستان مرزی پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده و ۸۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

 

بخش باینگان از توابع شهرستان پاوه دارای ۲ شهر باینگان و بانه‌وره و ۷۶ روستا با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار نفر است و در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است./ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه